Makaleler > Editör > Güncel > Yahyalılı Hacı Hasan Efendi Anıldı
Kategoriler :
Yazarlar :
Yahyalılı Hacı Hasan Efendi Anıldı
Tarih : 03.02.2012 11:30:24
Kategori : Güncel
Yazar : Editör
Okunma : 1361
Son devrin Allah dostu, büyük velilerinden Yahyalılı Hacı Hasan Efendi (ks) vefatının 25. sene-i devriyesi vesilesiyle yurdumuzun çeşitli şehirlerinde yapılan etkinliklerle anılıyor. Bir vefa örneği olarak Yahyalı Belediyesi ilçenin ve ülkenin manevî önderlerinden olan Yahyalılı Hacı Hasan Efendi (ks) için anma programı düzenledi.

Yoğun bir dinleyici katılımıyla gerçekleşen programda hem tasavvuf müziğinin seçkin örnekleri sunulurken hem de Yahyalılı Hacı Hasan Efendi (ks), Ali Ramazan Ramazan Dinç Hocaefendi tarafından konuklara anlatıldı. Gönül erlerinden Yahyalılı Hacı Hasan Efendiyi anma programına ilçe içinden ve ilçe dışından binlerce seveni katıldı. Serdar Tuncer’in sunumunu yaptığı programda belediye başkanı Mehmet Araç selamlama konuşması yaptı.

Konuşmacı olarak kürsüye gelen Ali Ramazan Dinç Hocaefendi, Yahyalılı Hacı Hasan Efendinin hayatından kesitler sundu. Ali Ramazan Dinç Hocaefendi, örnek bir şahsiyet olarak, manevi şahsiyetlerin aynı zamanda toplumun kanaat önderlerinden olduğuna vurgu yaparak onların dünyalık işleri olmadığını toplumun dertleri ile dertlendiklerine vurgu yaptı.

Yahyalılı Hacı Hasan Efendinin sadece yaşadığı yerde değil bütün Anadolu coğrafyasında yaptığı manevî hizmetlerle gönül erleri yetiştirdiğine ve insanlığın geleceğine Kur’ân ve Sünnet doğrultusunda ışık tuttuğuna değindi. Program Ender Doğan müzik grubunun verdiği musiki konseri ile Hafız Celal Yılmaz’ın Kur’ân’ı Kerim tilaveti ve kasideleri ile son buldu.

Programa katılanlar memnuniyetlerini dile getirdi. Benzeri anma programlarının çeşitli illerde devam edeceği, Yahyalılı Hacı Hasan Efendinin (ks) ülkemiz insanı tarafından hakkıyla tanınmasının sağlanacağı belirtildi.
Namaz Vakitleri
Şehir :